Van 16 tot 22 september is het Week van de Mobiliteit. In 2026 staat die helemaal in het teken van kindvriendelijke mobiliteit en publieke ruimte. Ook Oostkamp vindt het belangrijk dat kinderen en jongeren zich veilig, actief en zelfstandig kunnen verplaatsen. Daarom besteed de gemeente bij de herinrichting van de dorpskernen veel aandacht aan een veilige en kindvriendelijke schoolomgeving.
Een van de grootste projecten de komende jaren op dit vlak is de herinrichting van de dorpskern van Hertsberge. In het ontwerp krijgt de omgeving van de school bijzondere aandacht, zodat kinderen zich er veiliger kunnen verplaatsen.
Daarnaast focust het project ook op:
- een verkeersveilige dorpskern voor alle weggebruikers
- meer ruimte voor groen en water
- aantrekkelijke plekken om elkaar te ontmoeten en samen te beleven
Met deze herinrichting bouwt de gemeente aan een dorpskern die niet alleen veiliger en groener is, maar ook aangenamer om in te wonen en te ontmoeten.
Zo zal de schoolomgeving er in de toekomst uitzien:

Hier vind je meer info over het project Dorpskernvernieuwing Hertsberge.
