Inhoud
Vleermuizen zijn zoogdieren die door Europese wetgeving beschermd zijn. Een aantal soorten vormt tijdens de zomer kraamkolonies tot soms 100 vleermuizen in spouwen of op zolders van bewoonde woningen. Je hoeft niet te vrezen voor schade of ongemak. Ze verjagen of bestrijden is niet nodig, integendeel! De gemeente Oostkamp voorziet een subsidie voor wie een kraamkolonie aantrekt of in stand houdt.
Voorwaarden
Je ben eigenaar, (erf)pachter of huurder van een gebouw in Oostkamp met een kraamkolonie vleermuizen.
Je doet er alles aan om
de kraamkolonie niet te verstoren
de toegang tot het gebouw te vrijwaren
de oudervleermuizen niet te hinderen
De subsidie kan 1 keer per jaar aangevraagd worden en dit moet gebeuren tussen 1 mei en 10 juli, zodat dit nog gecontroleerd kan worden.
Procedure
De aanvraag kan eenvoudig via het digitaal formulier. Let wel: de aanvraag moet gebeuren tussen 1 mei en 10 juli, in functie van de controle.
Financiële voordelen
De subsidie bedraagt
50 euro per kalenderjaar voor een kraamkolonie van 10 tot en met 50 vleermuizen;
100 euro per kalenderjaar voor een kraamkolonie van meer dan 50 vleermuizen.
Het maximale subsidiebedrag per jaar bedraagt 100 euro.

