Korte omschrijving van de activiteiten van Regionaal Landschap Houtland & Polders:
Wat doen wij?
Samen met alle bewoners van het platteland werken we aan een duurzaam landschap: we planten hagen, bomenrijen en boomgaarden, graven poelen en leggen bloemrijke graslanden of wildakkers aan. We organiseren landschapsbeheer, met inzet van sociale economie-bedrijven en de agrobeheergroep.
Onze landschapsprojecten zorgen dat typische soorten zoals stengelloze sleutelbloem en heide, kikkers, salamanders, vleermuizen en akkervogels zich hier thuis blijven voelen.
Het Regionaal Landschap Houtland & Polders legt ook speelnatuur aan en zorgt voor een groenere schoolomgeving. Het Regionaal Landschap organiseert vormingen en allerlei activiteiten in en rond het landschap. Zo geven we jong en oud de mogelijkheid om het landschap te ontdekken en natuur te beleven.
Dit alles gebeurt in samenwerking met de provincie West-Vlaanderen, 15 gemeenten, landbouw- en natuurverenigingen, toeristische organisaties en wildbeheereenheden.
De streek
Het Regionaal Landschap Houtland & Polders strekt zich uit over 15 gemeenten in Noord West- Vlaanderen, waaronder Oostkamp.
Het Houtland is op vele plaatsen nog gezegend met mooie landschappen. Kenmerkend voor de streek zijn de dreven in dambordpatroon en de vele kasteelparken. Bovendien is het Houtland de meest bosrijke streek van onze provincie (met Oostkamp als de meest bosrijke gemeente). Dat staat garant voor een bijzonder rijke natuur en waardevol houtig erfgoed, waar het als fietser of wandelaar goed toeven is.
Het Landschapspark Bulskampveld is dé bestemming bij uitstek voor een dagje ontspannen in het groen! In het Bezoekers- en Natuurcentrum Bulskampveld vind je meer info over de streek. Het centrum organiseert ook tal van activiteiten voor alle doelgroepen
Algemene contactinformatie
info@rlhp.be en +32 (0)50 40 70 22
